2015 m. balandžio 26 d., sekmadienis

Antroji mano gamybos dviračio priekaba.

Primenu, kad praeitą vasarą pasigaminau vieno rato dviračio priekabą
O žiemą pasigaminau dviejų ratų dviratinę priekabą.
Kuri prie dviračio tvirtinasi kampu.
Kuriam galui tokia priekaba? Gyvenimas prispyrė.
Jau tuoj bus du metai kai kiekvieną dieną į darbą  važinėju dviračiu. Kelias netolimas, maždaug 4 km į vieną pusę. Prie "gero"  greit priprantama. Bet žiemą slidu ir pavojinga, o aš joks erelis, normalus žmogus ir tiek. :)
Pagalvojau, kad dviejų ratų dviratinė priekaba bus kaip tik. O dar su 1 kw elektriniu ratu turėčiau  važiuoti patikimai ir smagiai. Kaip tariau taip ir padariau. Priekabos stilių ir formą pasirinkau štai iš čia:

Ir tikrai neapsirikau. Du varomi ratai lengvai leido važiuoti net ledu, o tokia priekaba dviratį palaiko net su 90 kg dviratininku visiškai stabiliai ir netgi stovint vietoje.
Bet apsirikau dėl kitko. Mano pradinis sumanymas buvo, kad privažiavus prie parduotuvės, lengvai nusikabinu priekabą ir su ja  važiuoju į parduotuvę kaip su vežimėliu. Jos plotis 76 cm. Todėl kiek sunkokai pralenda pro duris ir visokias ten praėjimus.
 Kitas  didelis šios priekabos trūkumas yra per daug galingas ratas. Vieno kilovato ratas yra tikrai per daug galingas. Internete ieškojau priekabų ir radau štai šitą: http://velomesto.ru/magazine/aksessuary/modulnyj-velopricep-brouhaha-s-elektricheskim-privodom/
Atkreipkit dėmesį, kad priekabai kuri gali vežti iki 180 kg rato  galingumas tik 0,5 kw. Mano  rato diametras 20 colių. O pats mažiausias  Miromax ratas gali būti tik 16 colių. Taigi, didokas. Ratas sveria 7 kg, o dar akumuliatoriai ir pats rėmas...Daugoka.
Bet mano ieškojimai tęsėsi. Kilo mintis pagaminti priekabą kuri būtų ir visai universali. Ir štai kas išėjo:

Taigi, priekabą galima kabinti horizontaliai ir kampu.  Tereikėjo tik pasigaminti universalesnį prikabinimo detalę.
Keletas pastebėjimų. Akumuliatoriai kol kas lagamine. Priežastis labai paprasta. Aš pirkau pačius silpniausius akumuliatorius. Miromax atstovai man  rekomendavo jų nepirkti. Bet, kadangi mano tikslas buvo tik eksperimentai, bandymai, tai nutariau pinigų kol kas neeikvoti.
Kita svarbi mintis kurią supratau vos tik pradėjus gaminti šią priekabą yra ta, kad  visus vamzdelius reikia lankstyti, o ne virinti kiekvieną lūžį. Darbo daugiau, ir nelabai gražu.
Yra ir daugiau pastebėjimų.
Būtų malonu sulaukti kritikos, pastebėjimų, klausimų.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą